top of page

NEMLENDİRME SİSTEMLERİ

Tütün neme karşı çok hassastır, kuru ortamlarda nemini koruyamaz. Fermantasyon işlemi yavaşlar ve özelliklerini hızla kaybeder. Bu nedenle ham tütünün muhafaza edildiği ve işlendiği ortamlarda nem seviyesi kontrol edilmelidir. Sistem hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

Kağıt endüstrisinde nem kontrolü, kurutma sonrası kağıdın kaybolan nemini kontrol etmek için zorunludur. Kağıt üretilip rulo haline getirildikten sonra, kağıt makinesinin sonunda bazen 2 saate kadar uzayan sürelerde ortam koşullarına maruz kalabilir. Dış ortama maruz kalan kağıt yüzeylerin nem içeriği dış ortamın nemine bağlı değişir ve bu da kesme ve paketleme sırasında sorunlara yol açar. Sistem hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

Gıda üretim endüstrisi içinde nemlendiriciler için birçok farklı uygulamalar bulunmaktadır. Dünya çapındaki gıda üreticileri için Çevenerji nemlendiricilerinin gerçekleştirdiği bir çok nem kontrol projesi arasından birkaçı hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız. 

Mantar sıcaklık ve nem miktarı kontrol altında tutulabilen, havalandırılması kolay güneş ışığı almayan yerlerde yetiştirilebilirler. Mantar yetiştiriciliğinde nem ihtiyacı %85-95 oranlarına kadar çıkmaktadır. Bu yüksek nem ihtiyacı Çevenerji sisleme ile nemlendirme sistemleri ile mümkün olmaktadır. Sistem hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.